آموزش عقاید اسلامی

وقتی می گوییم عقاید ، منظور آن معارفی است که با جان انسان گره میخورد و او را تحریک به حرکت میکند . و وقتی می گوییم اسلامی ، یعنی انسان به اسلام گره خورد تا زندگی او به سختی ها و تنش های دنیا گره نخورد.عقاید شیعه اعم از توحید ، نبوت ، معاد ، عدل و امامت است . که سرور علوم اند و اشرف همه آن ها توحید است که بالاتر از آن علمی نیست. در این دوره استاد به شرح عقاید اسلامی بر طبق کتب شیعه می پردازد . کلاسها به صورت آفلاین در سایت قرار میگیرد و ماهانه یک جلسه مجازی با استاد به منظور پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد.

مهدی باوری،مهدی زیستی،مهدی یاوری

فلسفه غیبت چیست؟ چرا غیبت امام به تاخیر افتاده؟ آیا از بین این همه شهداو علما ۳۱۳ نفر یار هنوز پیدا نشده؟ آیا امام زمان اصلا به دنیا آمده یا اینکه در آینده به دنیا خواهد آمد؟ آیا امام زمان از افکار ما باخبر است؟ در زمان غیبت می شود با ایشان ارتباط داشت؟ نشانه های ظهور ایشان چیست؟ وقتی ایشان بیاید چه اتفاقی در عالم می افتد؟خصوصیات یاران ایشان چیست؟ و صدها سوال دیگر. تا این سوال های پاسخ نگیرد باور به امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف شکل نمی گیرد و تا باوری به ایشان نباشد زیستن با ایشان غیر ممکن است و اگر کسی رنگ زی ایشان را نگیرد یاور ایشان هم نمیتواند باشد.

شیطان شناسی

علت قدرت شیطان چیست؟چرا شیطان با اینکه هیچ تصرف خارجی نمی تواند بکند، انقدر قدرت دارد؟ یکی از این دلایل مسئله مخفی بودن اوست.دوم : اگاهی و تسلط کامل بر جوانب شخصیت انسان است.بزرگترین روان شناس شیاطین هستند.آنهایی که مقاصد غلط را زود می بینند و پیدا میکنند افرادی که خوبی ها را نمی بینند در مجاورت انس با شیاطین هستند.سوم : کار مستمر و تدریجی آرام است اکثر افراد در مقابل فشار کم او مقاومت نمی کنند.مقصر خیلی از گناهان امروز آنهایی بودند که در گام اول کوتاه آمدند.کسانی که جنگ نرم می کنند و تدریجی عمل می کنند بر قوی ترین انسان ها غالب می شوند. (برشی از کلاس شیطان شناسی)

تاریخ تمدن و ملک مهدوی

بشر از ابتدای آفرینش همیشه به دنبال هویت خویش بوده است.که من کیستم از کجا آمده ام و به کجا می روم. اینکه قبل از من هم انسان های دیگری بر روی زمین بوده اند؟ جدا اگر حضرت آدم از بهشت هبوط نمی کرد ما الان در بهشت بودیم؟ آن درخت چه بود آدم علیه السلام نباید به آن نزدیک می شد؟ فرق پیامبران الولعزم با بقیه در چیست؟ عزم بر چه کاری داشتند؟ جایگاه من در نظام خلقت کجاست؟ نقش کشور عزیز من ایران در این تمدن تاریخی چیست؟ آیا انقلاب اسلامی یک پدیده ای نوظهور است و یا یک جریان تاریخی هزار ساله پشت سر آن است؟ و هر سوالی که مربوط به هویت یک ایرانی مسلمان است را می توانید در این کلاس دنبال کنید.

نقش رهبری در مدیریت بحران ها

از سال ۱۳۶۸ آیت الله خامنه ای حفظه الله سکان رهبری کشور را به دست گرفتند. از همان سال کشور دچار بحران هایی شد که هر کدام میتوانست کل موجودیت ایران را به خطر بیندازد. مسئولین طراز کشور هم دانسته و یا ندانسته گاهی با نقشه دشمن هم صدایی کرده و کشور را به سمت بحرانی بزرگ می کشاندند اما ایشان کشتی ملت ایران را چگونه تا به این ساحل امن رساندندو چه اتفاقی برای ایران و تاریخ آن افتاد ، بر اساس اسناد دقیق و تاریخی در این درس بررسی خواهد شد.